A télikertet is fűteni kell
A télikertben, üvegházban és beépített teraszon a nagy üvegfelületek miatt jelentős mennyiségű hő akkumulálódik. A téli éjszakákon azonban szükség lehet mesterséges módon pótolni a hiányzó hőmennyiséget. A télikertek fűtésének több módja is van, melyek közül szakember segítségével találhatjuk meg az optimális rendszert.
Néhány gyakori fűtési megoldás, melyet saját kezűleg is megpróbálhatunk beszerelni.
Padlófűtés a télikertben
A fűtési rendszernek ez a módja alkalmas arra, hogy optimálisan elosszuk a meleget a beépített terasz egész területén, emellett növényeink gyökereit is melegen tarja, mely elengedhetetlen a fejlődésükhöz.
Ennek a rendszernek a hátránya, hogy a télikertépítés során kell beépítenünk, még a padlóburkolás előtt, ami jelentős költségekkel jár, emellett problematikus a szervizelése.
A télikertek és beépített teraszok fűtési rendszerei akkor lehetnek optimálisak, ha több fajtájukat kombináljuk. A hő elosztást alapvetően a szellőzés, a levegő keringése befolyásolja, ezért erre is hangsúlyt kell fektetnünk a télikertépítés során.
A természetes szellőzés és a mesterséges szellőztetés kombinációja nélkülözhetetlen feltétele az egészséges növények termesztésének.
Válasszunk optimális fűtési rendszert, mely alacsony energiaigényű. Milyen fűtési módot, milyen fűrési rendszert válasszunk és építsünk be a télikertbe, beépített teraszra, hogy költséghatékony és optimális legyen a tulajdonos és az építtető számára is télen és nyáron is. További érdekes témák a cikkel kapcsolatban: télikert, növény termesztés, teraszbeépítés, fűtés, szellőzés.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: