A szuperszámítógépek piaca és felhasználási módja erősen behatárolt. Kína számára nyilvánvaló marketing siker, hogy hosszú évek óta az ő szuper szerverei vannak az első helyen a világ legnagyobb szuperszámítógépeinek listáján.
A most első helyre kerülő Sunway TaihuLight nevű számítógép mintegy tízmillió processzormaggal rendelkezik. A szervergépek üzemeltetői és ismerői tudják, hogy az ekkora méretű rendszereknél bizonyos százaléka a gépnek időről időre meghibásodik, és cserélni kell. Azonban nagyon nehéz, kézzel pedig lehetetlen megszámolni, hogy hány processzormagot tartalmaz a gép. Korábban a kvantumszámítógép esetében merült fel a kérdés, hogy valóban tartalmaz-e újszerű technológiát a fémházba öntött egység, vagy nagy mennyiségű hagyományos processzort zsúfoltak a szerkezetbe.
Kína számára presztízs és marketing jelentősége van annak, hogy náluk legyen a világ legnagyobb szuperszámítógépe. Ennek a gépnek különleges jelentőséget ad az, hogy saját fejlesztésű és gyártású alkatrészekből sikerült összeállítani. Feltehetően csak idő kérdése, hogy a Kínai cégek a világpiacra is kilépjenek a nagy-teljesítményű szerver-alkatrészeikkel és technológiai megoldásaikkal.
Kína hódít a szuperszámítógépek világában, ahol egyébként nehéz dolguk van a világ nagy országainak. A legnagyobb szuperszámítógépek a világon Kínában találhatóak, azok segítségével növeli az ország tekintélyét a világban, tehát nagyrészt marketing célokra használják és nem sok haszna van, talán az időjárás előrejelzésben. További fontos témakörök: számítástechnika és oktatás, szervergép, szuperszámítógép piac, marketing tevékenység, kampány, személyi számítógép.